Studentský časopis

V domově mládeže vytváříme a vydáváme studentský časopis, který si tvoří sami studenti za podpory vychovatelů.

Studenti, kteří chtějí tvořit nebo pracovat na časopisu, mohou pokračovat v již zavedeném časopisu nebo si po dohodě s vychovateli, popřípadě s ostatními spoluautory vytvořit a vydávat vlastní. Tisk provádíme na barevné tiskárně v budově domova mládeže.

Časopis by měl obsahovat informace o dění u nás v domově mládeže, dále nějaké informace z kultury, sportu a v neposlední řadě informace o dění ve škole.

Časopis je k zapůjčení u vychovatelů na každém patře.

 

Časopis ALL FLAVOUR OF THE WORLD

Název tohoto časopisu vymyslela studentka ze SŠUM jako nový časopis, který obsahuje vše o dění na domově včetně zážitků studentů, toho kde ve světě byli a co tam zažili. Tento časopis je tištěn na lesklý papír formátu A3 a vazba je tak, že papír je přehnut v polovině a svázán tak jako běžný časopis.

U tohoto časopisu jsme pozměnili grafiku, kterou vytvářeli studenti SŠ Grafické, určili jsme si šéfredaktora, který vše kontroloval a na obsahu se podílelo dalších 6 až 10 našich studentů z několika různých škol.

Stránka časopisu ZDE

Archiv ZDE

Časopis VDOLEQ

Tento časopis vymysleli dva studenti ze střední školy Grafické, vytvořili jeho grafiku na článcích podíleli i další studenti z našeho domová mládeže. Časopis měl kolem 26 stránek a vydávali jsme ho tři roky, přibližně 3 nebo 4 čísla za školní rok. U časopisu jsme vymysleli obsah, napsali články, udělali grafiku, za pomoci vychovatelů na domově vytiskli na barevné tiskárně a poté svázali.

Tento časopis vyhrál v soutěži ASK (Asociace středoškolských klubů) v kategorii Školní časopis roku (a to dvakrát podruhé jsme se umístili na pátém místě).

Archiv: pro školní rok 2013/2014 ZDE

     pro školní rok 2012/2013 ZDE

 

Časopis KAKTUS

Původní časopis vydávaný na našem domově mládeže, za časopis odpovídala paní vychovatelka, která byla taky šéfredaktor. Tento časopis jsme přestali vydávat poté co šla paní vychovatelka do důchodu.