Divadlo

Studenti ubytovaní u nás na domově mládeže mají možnost navštěvovat divadelní představení v brněnských divadlech, kde máme sezonní předplatné. Je to Městské divadlo Brno, Divadlo Husa na provázku a HaDivadlo. Toto je možné za přispění ASK, které nám toto předplatné zaplatí.

Veškeré informace o termínech a nabídkách představení jsou na nástěnce v každém patře a aktuální informace budou i zde na webu. Zájemci o aktuální divadelní představení se nahlásí v 5. patře u paní vychovatelky Kubáňové, která divadlo zajišťuje a může také poskytnout další informace.

 

Městské divadlo Brno (divadlo Bratří Mrštíků)

MDBToto divadlo navštěvujeme nejčastěji, máme zde sezonní předplatné (skupinu AB2). Předplatné obsahuje 9 představení (inscenací), které jsou vždy premiérové a mohou to být muzikály nebo činohry.

Za návštěvu tohoto divadla si student „bohužel“ musí připlatit 100Kč, ale získá za to kvalitní kulturní zážitek, který v jiných navštěvovaných divadlech nezíská. Někteří studenti chodí již pravidelně na každé představení.

Obsah předplatného a jednotlivé termíny budou vyvěšeny na nástěnkách, budou i zde na webu a můžete si je vyhledat na stránkách Městského divadla pod skupinou předplatného.

Seznam představení pro školní rok 2017/2018 ZDE     

Historie představení za školní roky 2012 – 2015 ZDE; pro školní rok 2015/2016 ZDE; pro školní rok 2016/2017 ZDE

 

Husa na Provázku

Husa na provázkuDivadlo patří mezi menší brněnská divadla, nachází se na Zelném trhu a svoji úlohu mělo i v nedávné historii.

V tomto divadle máme také předplatné, inscenace, které navštívíme, vybírá paní Kubáňová a můžete se u ní informovat. Vstupné je zde pro naše studenty zdarma, tímto divadlem doplňujeme Městské divadlo.

Navštívili jsme zde představení: Amadeus (s Miroslavem Donutilem), Kníže Myšin je idiot a další.

Hystorie představení za školní roky 2012 – 2015 ZDE

 

 

HaDivadlo

had_logoDalší brněnské divadlo malých forem, které můžeme navštěvovat. Informace získáte opět u paní Kubáňové na 5. patře. Divadlo sídlí v Alfa pasáži v Brně na Poštovské.

Toto divadlo měníme s divadlem Husa na provázku podle nabídky představení a vstupné je zdarma.

Navštívili jsme zde například inscenaci: Doma u Hitlerů (komedie), Vyhnání Gerty Schnirch (o odsunu brněnských Němců) nebo vánoční příběh Psaní Ježíškovi s Pavlem Liškou.

Hystorie představení za školní roky 2012 – 2015 ZDE